Aktuality

Všechny aktuality

Úmrtí Jiří Holého

Pozemská životná pouť Jiří Holého skončila dne 7. dubna, ale my věříme, že jeho život neskončil. Nyní může s láskou přinášet Bohu veškeré dobro, které vykonal i všechny těžkosti, které vytrpěl na zemi.

64. Světový den pomoci malomocným

64. Světový den pomoci malomocným

Kardinál Peter Turkson, prefekt dikasterie pro podporu integrálního lidského rozvoje, vydal prohlášení ke Světovému dni pomoci malomocným, který se koná vždy poslední neděli v lednu. Letos připadl na neděli 29. Ledna.

LL na stránkách MF DNES

Češi pomáhají ve více než 70 zemích světa. Často k tomu stačí jen pár stovek korun.

Mezi smogem a extrémní chudobou

Mezi smogem a extrémní chudobou

Smysluplná charitativní práce vychází ze znalosti místního prostředí a je nutné ji pravidelně kontrolovat. Proto se snažíme alespoň jednou ročně vidět na vlastní oči, jak se projekty vyvíjí. Díky oslavě 10 let existence nemocnice v Pulpahari se s námi do Indie v lednu 2016 vypravil biskup Jan Vokál a jako jeho doprovod jeho bývalý sekretář Petr Suchomel. Následuje text o tom, jak na něj cesta zapůsobila.

P. Vojtěch Eliáš nejen o LL v Indii

P. Vojtěch Eliáš nejen o LL v Indii

Přibližně před rokem navštívil otec Vojtěch Eliáš střediska Likvidace lepry v Indii. Přinášíme vám záznam jeho následného rozhovoru v pořadu Hovory na na radiu ČRo - Plus.

Úmrtí otce George Mannarakama

Úmrtí otce George Mannarakama

Dnes si připomínáme úmrtí otce George Mannarakama, který nás opustil 31.12. v 7 hodin ráno. Otec George byl prvním spolupracovníkem Likvidace lepry v Indii. Byl to především on, kdo společně s panem Holým založili dílo LL v Indii.

P. Stanislaw Góra pro Katolický týdeník a Misionář malomocných

P. Stanislaw Góra pro Katolický týdeník a Misionář malomocných

P. Stanislaw Góra poskytl rozhovor pro Katolický týdeník, ve kterém představuje své vize spojené s jeho jmenováním biskupským vikářem pro diakonii. Zároveň také v listopadu roku 2016 podnikl kontrolní cestu do Indie a v rozhovoru pro Misionáře malomocných se vyjadřuje k chodu LL.