Aktuality

Všechny aktuality

Dr. Ruth Pfau - "matka malomocných"

Více než 50 000 lidí v Pákistánu bylo, díky úsilí sestry Ruth Pfau, vyléčeno z lepry. Nazývali ji „Matkou malomocných“. Pro její obětavou práci pro malomocné a její osobní nasazení při zemětřeseních i záplavách se jí dostalo mnoha uznání a ocenění. V roce 1979 obdržela čestné občanství Pákistánu a stala se národní poradkyní pro otázky prevence a léčby lepry.

Matka Tereza se stane spolupatronkou kalkatské arcidiecéze

Matka Tereza se stane spolupatronkou kalkatské arcidiecéze

Matka Tereza se stane spolupatronkou kalkatské arcidiecéze. U příležitosti 20. výročí úmrtí světice (5. září 1997) a prvního výročí svatořečení to uvedl tamější arcibiskup Thomas D’Souza. V kosovské Prištině má být dnes matce chudých zasvěcena katedrála a poutní místo.

Úmrtí Dr. Ruth Pfau

Úmrtí Dr. Ruth Pfau

Likvidace lepry se přidává k zástupům truchlících nad skonáním sestry Dr. Ruth Pfau (10. srpna 2017), která se stala symbolem léčby malomocných v Pákistánu, ale jejíž odhodlání zasáhlo a inspirovalo mnoho lidí po celém světě.

LL na vlnách radia Proglas

LL na vlnách radia Proglas

P. Stanislaw Góra a Luboš Hajas byli hosty ve studiu Kristián. Společně s Pavlem Smolkem hovořili nejen o novinkách v LL.

Noc kostelů 2017 a Likvidace lepry

V pátek 9. června se uskuteční další ročník Noci kostelů. Součástí programu kostela sv. Josefa na Malé Straně je i přednáška Likvidace lepry.

Čtvrtstoletí Likvidace lepry

Čtvrtstoletí Likvidace lepry

Na „místo činu“ se vrátila organizace Likvidace lepry. 25 let své existence oslavila tam, kde vznikla – v kostele sv. Ignáce v Praze.