Libérie

Likvidace lepry začala od roku 2014 spolupracovat na podpoře projektů: 1.43.00.01 - Ghanta Rehab Center a 1.43.00.05 - Medical support.

Libérie je země s celkovou rozlohou 111 380 km2, což je zhruba o třetinu více než má Česká republika, ale má pouze 4,5 mil. obyvatel. Na západě je lemovánaAtlantským oceánem a ve vnitrozemí na východě tvoří hranici pohoří, relativně vysoké, pokryté tropickým lesem. Není to vyprahlá země, i když tam teploty přes den obvykle překračují 30°C. Obvykle se Libérie spojuje se slovem „občanská válka“ –t a byla před více než 20 lety, přesto její důsledky –společenské i ekonomické – jsou stále přítomné. Místo realizování snu o svobodě (to je význam jména země), nastalo nesmyslné vraždění a vypalování, které trvalo 15 let, a Libérie se z toho ještě nevzpamatovala.

Dnes tu žije na 86% křesťanů (nejvíce jsou zastoupeni metodisté), katolická církev má v Libérii zřízeno jedno arcibiskupství (Monrovia s arcibiskupem Lewisem Zeiglerem) a dvě biskupství (Cape Palmas a  Gbarnga). Právě v biskupství Gbarnga, kde je biskupem mladý Anthony Fallah Borwah, se nachází středisko Ganta.

Ganta