Aktuality

Všechny aktuality

60 let s DAHW

V pátek 20. října se konala oslava 60 let od založení DAHW

Setkání v Zašové

Ve středu 11. října se uskutečnilo setkání přátel LL v kulturním domě v Zašové.

Veřejná sbírka LL

Veřejná sbírka LL

K datu 31. srpna 2017, kdy proběhlo vyúčtování druhého ročníku konání veřejné sbírky LL, jsme na sbírkovém účtu evidovali částku: 2 037 927,35 Kč.

Dr. Ruth Pfau - "matka malomocných"

Více než 50 000 lidí v Pákistánu bylo, díky úsilí sestry Ruth Pfau, vyléčeno z lepry. Nazývali ji „Matkou malomocných“. Pro její obětavou práci pro malomocné a její osobní nasazení při zemětřeseních i záplavách se jí dostalo mnoha uznání a ocenění. V roce 1979 obdržela čestné občanství Pákistánu a stala se národní poradkyní pro otázky prevence a léčby lepry.

Matka Tereza se stane spolupatronkou kalkatské arcidiecéze

Matka Tereza se stane spolupatronkou kalkatské arcidiecéze

Matka Tereza se stane spolupatronkou kalkatské arcidiecéze. U příležitosti 20. výročí úmrtí světice (5. září 1997) a prvního výročí svatořečení to uvedl tamější arcibiskup Thomas D’Souza. V kosovské Prištině má být dnes matce chudých zasvěcena katedrála a poutní místo.

Úmrtí Dr. Ruth Pfau

Úmrtí Dr. Ruth Pfau

Likvidace lepry se přidává k zástupům truchlících nad skonáním sestry Dr. Ruth Pfau (10. srpna 2017), která se stala symbolem léčby malomocných v Pákistánu, ale jejíž odhodlání zasáhlo a inspirovalo mnoho lidí po celém světě.