Česko-indická nemocnice sv. Josefa pro malomocné a TBC - Phulpahari
(u Midnapore)

Adresa:
FR.Reginald Fernandes
Director
St. Joseph´s Hospital, Phulpahari
Seva Kendra Calcutta
Midnapore, West-Bengal
St.Joseph’s Hospital, Midnapore
Seva Kendra Calcutta
Social Service Society of the Arcdiocese of Calcutta
52-B, Radhanath Chowdhury Road
Calcutta – 700 015

Druhá česko-indická nemocnice se nachází ve vnitrozemí cca 100 km od Kalkaty v oblasti Midnapore. Rozkládá se na pozemku o rozloze necelých 45 000 m2 (přibližně jako Václavské náměstí). Partnerem tohoto projektu je Kalkatské biskupství, zastoupené arcibiskupem Mons. Rev. Lucasem Sirkarem, SDB. Ten i za účasti tehdejšího českého velvyslance Dr. Hynka Kmoníčka posvětil základní kámen 10. května 2008. 

Na výstavbu nemocnice byl použit tentýž projekt jako u první nemocnice v Bhilaipahari s úpravami pro podmínky v Midnapore. S výstavbou jednopochoďové nemocnice se 80 lůžky se započalo v lednu roku 2008 a nemocnice je v provozu již od roku 2010.

Jako první byl zbudován vlastní přívod vody, kdy se za pomocí hloubkových vrtů podařilo nalézt silný pramen, dále trafostanice a hlavní část obvodního zdiva.

13. listopadu 2011 se konala slavnostní inaugurace nemocničního komplexu. Od ledna 2012 se nemocnice stala plně funkční.

Jsou zde místa pro osm lékařů, které je však obtížné sehnat pro práci na stálo, proto zatím dojíždějí na několik dní v týdnu. Dále zde pracuje dvanáct sester společně se čtyřmi technickými pracovníky a osmi brigádníky. Nemocnice by měla být schopna se postarat nejen o pacienty, ale zároveň fungovat i mobilní klinika, která vyjíždí do blízkého i vzdálenějšího okolí za nejchudšími pacienty.

Podpora z prostředků LL-TB není zatím ustálená, protože se nejdříve financovala stavba a později i nákup vybavení a podpora začínajícího provozu. Tato částka v roce 2012 překročila 3 mil. Kč.